Markizy – dopełnienie komfortu

Słoneczne dni sprawiają, że czujemy się radośni i pełni energii. Jednak w zamkniętych pomieszczeniach, kiedy musimy pracować lub chcemy odpocząć, wysokie temperatury i oślepiające słońce stają się bardzo uciążliwe. 

Rozwiązaniem na te problemy są markizy pionowe VMZ, które stanowią idealne dopełnienie okien INNOVIEW dopełniając komfort naszych wymarzonych domów. 

Markizy pionowe VMZ zwane także roletami screen montowane są na oknach fasadowych i mają wiele zalet podnoszących komfort przebywania w budynku podczas upałów. Ich stosowanie jest szczególnie przydatne w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, znajdujących się od południowej i zachodniej strony.

Ochrona wnętrza przed upałem

Markizy montowane są na zewnątrz okien dlatego skutecznie chronią wnętrza domów przed nagrzaniem. Są one do 8 razy skuteczniejsze w porównaniu z osłonami wewnętrznymi, co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza nawet o 10°. To niekwestionowany komfort przebywania we wnętrzu.

Wg normy DIN 5034-1: „Pomieszczenia należy chronić przed nagrzewaniem w okresie lata w miarę możliwości za pomocą zewnętrznych osłon, umiejscowionych przed szybą, odbijających ciepło”.

ROZWIĄZANIE ENERGOOSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE  – niższe rachunki za energię

Markiza w upalne dni ogranicza lub całkowicie eliminuje korzystanie z klimatyzacji. W chłodne dni natomiast chroni wnętrze przed stratami ciepła, przez co zmniejszamy poziom ogrzewania. Minimalizując konsumpcję energii chronimy nasze portfele i naszą planetę.

Masz pytania? Jesteśmy dla Ciebie

Zapewnienie naturalnego światła

Poczuj się swobodnie we własnym domu

Okna zasłonięte markizami w przeciwieństwie do rolet wciąż pozwalają na napływ naturalnego światła. Markizy przepuszczają wystarczającą jego ilość, dzięki czemu nie ma potrzeby włączania oświetlenia.

Zobacz film

ZABEZPIECZENIE PRZED OWADAMIbrak uciążliwych owadów

Rozsunięty materiał na prowadnicach (w markizach Z-Wave, Solar, Wifi oraz VMZ ZIP) oprócz ochrony przed nagrzewaniem pomieszczenia pełni również funkcję moskitiery. Gdy okno jest otwarte, a markiza rozwinięta kłopotliwe owady pozostają na zewnątrz.

POCZUCIE PRYWATNOŚCIswoboda we własnym domu

Markizy w ciągu dnia skutecznie ograniczają spojrzenia ciekawskich gapiów na wnętrze Twojego domu. Ty możesz swobodnie obserwować otoczenie zewnętrzne, jednocześnie zachowując poczucie prywatności.

POPRAWA ERGONOMII – ulga dla oczu 

Zaciągnięta markiza zapewnia równomierny rozkład natężenia światła. Tak dostosowane warunki pracy niwelują zmęczenie i chronią nasze oczy przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, np. podczas pracy przy komputerze czy oglądania telewizji. 

OCHRONA PRZED PROMIENIAMI UVdłuższa trwałość wnętrza

Markiza ogranicza przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Zaciągnięta markiza pomaga chronić przedmioty i materiały znajdujące się w domu przed promieniowaniem UV, które powoduje wyblaknięcia i odbarwianie przedmiotów.

Zobacz, gdzie kupić