Ekologia – Go Green

Dla FAKRO ekologia, dobro klimatu i przyszłych pokoleń są niezwykle ważne od początku istnienia firmy.  Dbałość o środowisko naturalne, zrównoważony rozwój produkcji i troska o dobrostan człowieka to czynniki, które są uwzględniane od etapu projektowania, poprzez zrównoważoną produkcję aż po eksploatację produktów. Dzięki takiej filozofii stolarka INNOVIEW jest tak energooszczędna. Służy i doskonale wygląda przez długie lata, a do tego nie zanieczyszcza środowiska naturalnego bowiem jest jakościowa i wyjątkowo długotrwała. 

Okna INNOVIEW doskonale zatrzymują ciepło wewnątrz budynku i izolują od czynników zewnętrznych. Są energooszczędne, bowiem zimą duże przeszklone powierzchnie od strony południowej pasywnie nagrzewają wnętrze zapewniając wyższą temperaturę we wnętrzu i zmniejszają rachunki za ogrzewanie. Duże przeszklenia to mnóstwo naturalnego światła, dzięki czemu zmniejszamy konieczność ich sztucznego doświetlania. Dodatkowo w przestrzeniach miejskich i o dużym natężeniu dźwięków, nie bez znaczenia pozostają też właściwości akustyczne okien. Cisza i spokój, na równi z odpowiednim doświetleniem przestrzeni są niezwykle ważne dla komfortu mieszkańców i ma dobry wpływ na nastrój i nasze samopoczucie.

Zobacz na żywo w salonie

W gospodarowaniu odpadami FAKRO stosuje określoną normami i zasadami europejskimi, specjalną hierarchię postępowania. Stara się zapobiegać ich powstawaniu, minimalizuje ich ilość oraz poddaje je recyklingowi, odzyskowi i unieszkodliwieniu.

Fabryki FAKRO w Nowym Sączu działają przy wykorzystaniu energii elektrycznej produkowanej przez panele fotowoltaiczne pokrywające duże połacie dachów. Dzięki temu FAKRO redukuje rocznie emisję CO2 o ok. 475 ton. Najpóźniej do końca 2050 roku FAKRO ma osiągnąć neutralność klimatyczną.

Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne

Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów jest wpisane w DNA naszej firmy. Zapewniamy, że każdemu procesowi, każdemu działaniu i każdej naszej decyzji zawsze towarzyszy troska o komfort i zdrowe życie przyszłych pokoleń. Wszystkie te działania zamknęliśmy teraz w tej jednej, ważnej filozofii GO Green.